Obsah,Kalibrácia batérií nového vysávača Rekalibrácia používaných batérií Inštalácia nových batérií


V tomto návode nájdete užitočné rady ako správne zaobchádzať s NiMH batériami, tak aby vám čo najdlhšie vydržali. NiMH batérie používajú modely Neato XV Signature a Neato Botvac 70,75,85, D75 a D85.

Kalibrácia batérií nového vysávača

1) Pre zaistenie plného nabitia, umiestnite robota Neato na jeho nabíjaciu základňu na 10-12 hodín, najlepšie cez noc. Aj keď bude svietiť neprerušovane zelená (indikuje plné nabitie), napriek tomu nechajte robota stále na nabíjacej základni a počkajte, než uplynie 10-12 hodín.

2) Zapnite robot a nechajte ho vysávať najlepšie maximálnu plochu, napríklad celý dom alebo byt. Ak robot upratovanie celého priestoru nedokončí a na LCD displeji zobrazí hlásenie "Upratovanie  prerušené idem sa nabiť", tak rozpracované upratovanie v menu robota zrušte "Zrušiť upratovanie".

Keď robot vysáva menšiu plochu, tak ho ihneď po dokončení prvého upratovania opäť zapnite a nechajte robot znovu vysávať. Takto opakujte bez nabíjania až do úplného vybitia batérie, až robot nemôže vysávať a na displeji zobrazuje "Batéria vybitá, prosím nabi ma".

3) Plne vybitého robota umiestnite na jeho nabíjaciu základňu na 10-12 hodín, najlepšie cez noc. Aj keď bude svietiť neprerušovane zelená (indikuje plné nabitie), napriek tomu nechajte robota stále na nabíjacej základni a počkajte, než uplynie 10-12 hodín.

4) Opakovane zapnite robota bod 2) a nechajte ho vysávať až do úplného vybitia batérií. Tento cyklus zopakujte celkom 3x najlepšie 5x.

S plne nabitou batériou vydrží Neato XV vysávať 45 - 60 minút / Neato Botvac 60 - 90 minút v závislosti od typu podlahy.

Kalibráciu odporúčame vykonávať vo vašej prítomnosti tak, aby ste sa vždy uistili, že robot je plne vybitý. Nabíjaciu stanicu je dobré odpojiť a postaviť na stôl, aby sa robot nemohol počas vysávania dobíjať. Keď dáte robot nabíjať uistite sa, že robot nemá rozpracované upratovanie, aby po dobití batérie zo základy nešiel doupratovať zvyšok miestnosti. Tým by nebolo dodržané nabíjania 10 a viac hodín.

 

Rekalibrácia používaných batérií

Batériu Neato môžete znovu kalibrovať a tým predĺžiť jej životnosť. Ak ste zaznamenali skrátenie doby prevádzky vysávača o 30 a viac minút alebo asi po 7 mesiacoch prevádzky batérie odporúčame batériu rekalibrovať.

1) Vypínač batérie prepnite do polohy OFF. Vypínač je umiestnený pod prachovú nádobou vášho vysávača.

2) Odskrutkujte kryt batérií (Neato XV - dva kryty u každého kolieska jeden, Neato Botvac - jeden kryt pri kefe), odpojte konektor batérie (Neato XV - konektor oboch batérií) a za 10 sekúnd znova zapojte. Kryt batérie zaskrutkujte.

3) Prejdite k LCD displeju a stlačte MENU / PODPORA / NOVÁ BATÉRIA

Následne pokračujte kalibráciou batérie, tak ako u nového robota. 3x až 5x zopakujte cyklus plného nabitia a úplného vybitia.


Inštalácia nových batérií

Postup je rovnaký ako u rekalibrácia používaných batérií s tým rozdielom, že namiesto starých batérií zapojíte batériu novú. V menu robota vyberte PODPORA / NOVÁ BATÉRIA. Tento krok je veľmi dôležitý, pretože robotovi je nutné oznámiť, že má novú batériu. Respektíve tým zmažete uložené dáta o starých batérií.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace