Obsah,
 • Prečo by som si mal kúpiť robotický vysávač?

  Chcete mať čisté podlahy, ale neradi vysávate? Potom je Neato robotický vysávač práve pre vás, pretože Neato bude vysávať za vás. Stlačíte tlačidlo pre spustenie vysávania alebo nastavte časový plán upratovania raz za tri, štyri dni, alebo každý deň, ak máte domáce zvieratá, alebo je vás doma veľa. Koho u vás doma baví vysávať? Nechajte to za vás urobiť Neata a venujte sa tomu, čo vás naozaj baví. Napriek tomu budete mať stále perfektne čistú domácnosť.

  Pozrite sa na video: Neato XV Signature a Neato XV Signature Pro
   

 • Je Neato pre mňa?

  Máte domáce zviera? Neato pomôže udržať váš domov bez chlpov a alergénov. Chcete povysávať prach pod posteľou, ale nedosiahnete tam? Nechajte to urobiť Neata. Neradi vysávate, ale máte radi čisté podlahy, keď sa vraciate domov? Potom je Neato vysávač práve pre vás.

  Aby bol robot Neato šťastný, stačí mu len jemná a láskyplná starostlivosť. Ak budete Neato udržiavať a čistiť, bude vaše priateľstvo dlhé, úspešné a váš domov bude perfektne čistý.

 • Prečo je Neato vysávač lepší ako iné vysávače?

  Neato pri vysávaní odvádza lepšiu prácu: je inteligentnejší výkonnejší a má väčšiu kapacitu zásobníka ako iné robotické vysávače.

  Inteligentný
  Svojím laserom navádzaným mapovanie a navigačným systémom, Neato plochu skenuje a potom systematicky vysáva. Ostatné roboty náhodne narážajú po miestnosti. Neato je tiež rýchlejší, vysáva trikrát až štyrikrát rýchlejšie, ako ostatné roboty. Pozrite sa na toto video, ktoré roboty porovnáva vedľa seba. Neato na rozdiel od iných robotických vysávačov dokáže vysať viac izbové priestory alebo rozsiahle podlažia. Neato vie, kedy mu dochádza batéria, automaticky sa dobije a potom pokračuje vo vysávaní presne od miesta, kde upratovanie prerušil.

  Sací výkon
  Neato ponúka najsilnejší sací výkon zo všetkých robotických vysávačov na trhu. Jeho veľký filter zachytí mikro-alergény a prach bez straty sacieho výkonu. Neatov hranatý predok a malá výška mu dovoľuje vysávať pod nábytkom, v rohoch a v blízkosti stien.

  Kapacita
  Neatov extra veľký, bezvreckový zásobník prachu je pohodlný a šetrný k životnému prostrediu. Neato má dlhšiu kefu, väčší filter a väčší zásobník prachu ako ostatné robotické vysávače. Neato kefy vyčistí všetky druhy podláh vrátane kobercov.

  Pozrite sa na video:  Neato robotický vysávač - porovnanie

  Pozrite sa na video:  Neato vs Roomba - Rob Enderle prehlasuje, Neato je najlepší robotický vysávač!
   

 • Aké sú výhody metodického lineárneho vysávanie proti náhodnému narážanie dookola miestnosti u iných robotov?

  Neato robot vysáva rovnako ako vy. Pomocou inteligentného vzoru si Neato zvolí svoj pohyb. Preto vysaje celú podlahu rýchlejšie, s úsporou energie a dôkladnejšie než ostatné robotické vysávače.

  Neato vysávanie vo vzore lineárnych, prekrývajúcich sa čiar je účinnejšie, ako narážanie dookola miestnosti u iných robotov. Narážanie dookola totiž zapríčiňuje, že na niektoré miesta podlahy sa dostane robot viackrát a na iné miesta iba raz. Na niektoré miesta možno nedôjde vôbec. Tento spôsob navigácie je stratou času a energie. Neato vysáva trikrát až štyrikrát rýchlejšie ako iné robotické vysávače.

  Vzhľadom k tomu, že Neato robot vydáva menej energie na pohyb, môže použiť viac energie na sací výkon, ktorý je oveľa silnejší ako u iných robotických vysávačov. Tým získate čistejšie podlahy.

  Pozrite sa na video:  Neato robotický vysávač s prevratnou laserovou navigáciou
   

 • Aké typy podláh neato vysáva?

  Neato funguje skvele na všetkých typoch podlahových krytín vrátane kobercov, tvrdého dreva, linolea, vinylu a dlaždíc.

 • Čo znamená "inteligentné vysávanie"?

  Robot Neato využíva vstavanú inteligenciu pre určenie, ako najefektívnejšie jednotlivé miestnosti vysaje. Robot miestnosť laserom naskenuje a vytvorí si jej mapu. Potom zvolí najlepšiu možnú cestu a začne metodicky vysávať tam a späť vo vzore lineárnych, prekrývajúcich sa čiar.

  Pretože mapa zahŕňa steny, dvere a iné prekážky, robot Neato sa vyhne väčšine nábytku a stien na rozdiel od iných, dokola narážajúce robotických vysávačov. Neato vysávanie metódou lineárnych čiar tiež šetrí energiu a čas.

 • Akú veľkú plochu robot vysaje?

  Neato vysáva dobre malé aj veľké plochy. Pri vysávaní veľkých plôch si automaticky dobije svoje batérie, ak to počas upratovania potrebuje. Keď si sám batérie dobije, vráti sa potom späť pokračovať od miesta, kde vysávanie prerušil. Skutočnosti ako množstvo nábytku v miestnosti alebo typy podláh ovplyvňujú, ako rýchlo a akú veľkú plochu Neato vysaje. Pretože voda môže poškodiť elektroniku robota, musí byť Neato používaný výhradne vo vnútri bytov a budov.

 • Ako dlho Neatu trvá vysať jednu izbu?

  Pri teste v miestnosti 2,5 x 3,7 metrov ju Neato vysal trikrát až štyrikrát rýchlejšie ako ostatné robotické vysávače. Doba za akú Neato miestnosť vysaje, závisí od jej veľkosti a množstvo nábytku.

  Pozrite sa na video:  Neato robotický vysávač - porovnanie
   

 • Vysaje Neato pod mojím všetkým nábytkom?

  Neato vysaje pod akýmkoľvek nábytkom, pod ktorým je medzera väčšia ako 10 cm.

 • Vysaje Neato mokrú podlahu?

  Nepoužívajte Neato na mokrú podlahu a udržujte ho mimo dosahu vody. Vlhkosť môže poškodiť elektroniku robotického vysávača a spôsobiť jeho poruchu. Pred vysávaním presuňte misky zvierat obsahujúce vodu a podnosy izbových rastlín s vodou, alebo použite hraničnú pásku, aby ste robota ochránili od styku s vodou.

 • Ako na Neato reagujú domáce zvieratá?

  Väčšina užívateľov Neata hovorí, že zvieratá skôr prejavujú záujem o Neato a nezdá sa, že by ich obťažoval. Niektoré zvieratá si s ním dokonca chcú hrať! Neato sa často sám v niektorých domácnostiach stáva domácim miláčikom a dostane aj meno.

 • Kde môžem Neato vysávač kúpiť?

  Vysávače Neato Robotics sú dostupné u predajcov po celej SR. Zoznam predajcov a webových stránok, kde si môžete Neato vysávače kúpiť nájdete TU.

 • Ako môžem kontaktovať Neato zákaznícku linku?

  Ak vám nebude niečo jasné, zavolajte +421 221 025 173, napíšte email na info@toprobotics.eu alebo nájdite odpoveď v Často kladených otázkách.

  V Neato zákazníckom centre pracujú sympatickí profíci, ktorí vám radi podajú pomocnú ruku.

 • Ako prvýkrát sprevádzkovať svojho Neata?

  Začnite odstránením ochranných fólií z LCD displeja Neata a z nabíjacej základne. Potom pripojte nabíjaciu základňu do elektrickej zásuvky.

  Skontrolujte, či sú pripojené batérie. Väčšina nových robotov dorazí s odpojenou batérií pre uchovanie jej energie. Batérie môžete pripojiť dvoma spôsobmi:
  1) Ak má váš Neato vypínač On / Off v priestore zásobníka prachu, tak ho vyberte. Spínač zatlačte nadol do polohy ON a zásobník prachu vložte späť.
  2) Ak ste s robotom dostali sadu skrutkovačov, tak s ich pomocou odskrutkujte dvierka krytu batérií a batérie zapojte podľa pokynov v Návode na obsluhu.

  Položte robota na nabíjaciu základňu k prípadnému dobitiu. Neato je pripravený na vysávanie, až svieti zelené neprerušované kontrolné svetlo.

  Kalibráciou batérií dosiahnete ich maximálnej kapacity! Kalibrácia batérií je moc dôležitá. Robota nechajte nabíjať minimálne 10 hodín, najlepšie celú noc. Zapnite robota a nechajte ho upratovať niekoľkokrát za sebou, až kým sa úplne nevybije. Tento postup opakujte 5x.  Viac informácií v návode na použitie str 2.

  Zapnite Neato stlačením tlačidla START. Vyberte jazyk podľa pokynov na LCD displeji a stlačením tlačidla START začne Neato vysávať.

 • Ako pripraviť svoj byt, alebo dom pred použitím Neata?

  Rovnako, ako keď vysávate klasickým vysávačom, odstránite veci, ktoré by mohli vysávaniu prekážať. Urobte to rovnako tak pre Neata.

  Uvolnite priestor – z podlahy odstráňte napr. hračky alebo iné predmety. Pozrite sa, či na podlahe neležia malé predmety, ako sú náušnice či pripináčiky, ktoré môžu uviaznuť v kefe vysávača. Z podlahy odstráňte alebo zafixujte káble a šnúry. Zastrčte pod koberec jeho okrajové strapce. Neato sa zvyčajne uspokojí s krátkymi strapcami.

  Dajte si pozor na vodu - presuňte misky zvierat obsahujúce vodu a podnosy izbových rastlín s vodou, aby ste robota ochránili od styku s vodou a zabránili zničeniu elektroniky robota.

  Použite hraničnú pásku - položte prúžky pásky na podlahu do miest, kde nechcete, aby robot vysával. Hraničný páskou zablokujte schodisko, ak je pokryté hustým kobercom, ten môže zakryť senzory proti pádu. Schodisko pokrytá bežnými koberci sú v poriadku a nemusíte ich blokovať hraničnou páskou.

 • Kde mám postaviť nabíjaciu základňu, aby ju robot vždy našiel?

  Nabíjacia základňa musí byť umiestnená pri stene v blízkosti zásuvky. Základňa musí byť umiestnená najmenej 1 meter od rohu miestnosti, 1 meter ďaleko od dverí a musí mať približne 1 meter voľného priestoru pred základňou pre dokovanie a správnu funkčnosť. Nabíjacia základňa by nemala byť skrytá za nábytkom alebo v stiesnenom priestore. Tiež ju nestavajte do miest, kde je trvalé slnečné žiarenie. Najlepšie výsledky robot dosiahne, keď základňu umiestnite tam, kde ju Neato uvidí z rôznych kútov miestnosti.

 • Ako začnem s Neatom vysávať? Čo robiť v prípade, keď LCD displej nie je zapnutý?

  Ak displej nesvieti, stlačte tlačidlo START, aby sa Neato prebudil. Stlačte tlačidlo START druhýkrát pre začatie vysávanie podlahy. Robot môže začať vysávať z jeho nabíjacej základne alebo kdekoľvek budete chcieť, aby začal. Pokiaľ začne od základne, tak sa po skončení upratovacieho cyklu na ňu vráti. Neato odvedie dôkladnú prácu bez ohľadu na to, kde začal.

  Robota môžete tiež naprogramovať pre automatické vysávanie vo vašej neprítomnosti. Ako časový plán upratovania nastaviť, sa dozviete v Sprievodcovi rýchlym štartom.

 • Akým spôsobom Neata najlepšie prenášať?

  V hornej časti Neata sa nachádza rukoväť. Uchopte držadlo prstami smerom k nárazníku. Robota môžete zdvihnúť a preniesť ho do akejkoľvek miestnosti, ktorú chcete vyčistiť. Položte robota na podlahu a stlačte tlačidlo START. Robot sa po dokončení upratovacieho cyklu automaticky vráti na základňu v prípade, že ju počas upratovania lokalizoval. Ak nie, vráti sa na miesto, kde upratovací cyklus začal.

 • Ako funguje navigačná technológia Neata?

  Neato používa sofistikovaný laserový snímač vzdialenosti. Táto technológia dáva robotovi 360-ti stupňový pohľad na jeho okolie, takže je možné, aby si vytvoril mapu miestnosti. Odhalil steny, dvere, nábytok a iné prekážky až do vzdialenosti 15 metrov. Táto sofistikovaná mapovacia schopnosť umožňuje Neatu vyhnúť sa prekážkam, ktoré ostatní roboti môžu rozpoznať iba tým, že do nich narazia. Keď Neato začína vysávať, tak si zakaždým vytvorí novú mapu, aby reagoval na prípadné zmeny v priestore.

  Pozrite sa na video: Neato robotický vysávač s prevratnou laserovou navigáciou
   

 • Čo znamená "inteligentné vysávanie"?

  Robot Neato využíva vstavanú inteligenciu pre určenie, ako najefektívnejšie jednotlivé miestnosti vysaje. Robot miestnosť laserom naskenuje a vytvorí si jej mapu. Potom zvolí najlepšiu možnú cestu a začne metodicky vysávať tam a späť vo vzore lineárnych, prekrývajúcich sa čiar.

  Pretože mapa zahŕňa steny, dvere a iné prekážky, robot Neato sa vyhne väčšine nábytku a stien na rozdiel od iných, dokola narážajúce robotických vysávačov. Neato vysávanie metódou lineárnych čiar tiež šetrí energiu a čas.

 • Ako dlho Neatu trvá vysať jednu izbu?

  Pri teste v miestnosti 2,5 x 3,7 metrov ju Neato vysal trikrát až štyrikrát rýchlejšie ako ostatné robotické vysávače. Doba za akú Neato miestnosť vysaje, závisí od jej veľkosti a množstvo nábytku.

  Pozrite sa na video: Neato robotický vysávač - porovnanie
   

 • Akú veľkú plochu robot vysaje?

  Neato vysáva dobre malé aj veľké plochy. Pri vysávaní veľkých plôch si automaticky dobije svoje batérie, ak to počas upratovania potrebuje. Keď si sám batérie dobije, vráti sa potom späť pokračovať od miesta, kde vysávanie prerušil. Skutočnosti ako množstvo nábytku v miestnosti alebo typy podláh ovplyvňujú, ako rýchlo a akú veľkú plochu Neato vysaje. Pretože voda môže poškodiť elektroniku robota, musí byť Neato používaný výhradne vo vnútri bytov a budov.

 • Vysaje môj Neato viac miestností naraz?

  Viac miestností naraz? Pre Neata žiadny problém. Medzi miestnosťami sa pohybuje automaticky a navyše sa sám dobije, keď mu dôjde batéria. Vďaka tomu dokáže vysať viac miestností naraz.

  Pozrite sa na video: Neato robotický vysávač s prevratnou laserovou navigáciou
   

 • Aké nečistoty Neato robot vysaje?

  Neato vysaje bežné domáce znečistenia ako špinu, zvieracie chlpy, omrvinky, prach a ďalšie. Srdce každého Neata tvorí veľmi výkonné sanie na rozdiel od iných robotických vysávačov, ktoré viac-menej iba zametú.

  Pozrite sa na video: Neato XV Signature a Neato XV Signature Pro
   

 • Prečo robot nevysáva pri návrate do svojej základne?

  Pri návrate na základňu robot systém vysávania vypína z dôvodu úspory energie.

 • Čo keď nechcem, aby môj Neato určitú oblasť vysával? Čo je to Hraničná páska?

  Ak nechcete aby Neato vysával určitú miestnosť alebo priestor, môžete "zavrieť dvere", alebo použiť hraničnú pásku, ktorá je súčasťou balenia. Pred vysávaním položte hraničnú pásku na rovnú podlahu tam, kde nechcete, aby robot vysával. Keď pásku robot rozpozná, tak sa oblasti vyhne.

 • Vysaje Neato pod mojím všetkým nábytkom?

  Neato vysaje pod akýmkoľvek nábytkom, pod ktorým je medzera väčšia ako 10 cm.

 • Čo mám robiť, keď chcem povysávať horné poschodie?

  Ak Neato používate zvyčajne na prízemí a chcete povysávať horné poschodie, jednoducho ho presuniete na požadované miesto a zapnete ho. Akonáhle robot dokončí upratovanie, vráti sa do východzieho bodu tam, kde ste robota prvýkrát spustili. Prípadne si môžete dokúpiť druhú Nabíjací stanicu, tak aby ste mohli robota automaticky nabíjať v každom poschodí.

 • Čo znamenajú jednotlivé farby svetelného indikátora?

  Svetelný indikátor stavu je v tvare oblúka okolo tlačidla ŠTART.
  Ak svieti na zeleno – robot je plne nabitý a pripravený na vysávanie.
  Ak bliká na zeleno – robot je len čiastočne nabitý, ale môže kedykoľvek začať vysávací cyklus.
  Ak bliká na oranžovo - robot sa nabíja a nemožno spustiť nový vysávací cyklus do doby, než sa rozsvieti na zeleno.
  Ak svieti na oranžovo – robot sa nedá spustiť. Prečítajte si LCD displej čo je potrebné urobiť, aby bol robot pripravený vysávať.

 • Aká je maximálna výška prekážky, cez ktorú Neato prejde?

  Neato prekoná prekážky, ako prahy, alebo zmeny povrchu podlahy do výšky 1,9 cm až 2,5 cm.

 • Čo znamená "Upratovací režim pozastavený" (Suspended cleaning mode)?

  Ak Neatu pri upratovaní začne dochádzať batéria, vráti sa do svojej Nabíjacej základne dobiť. Počas nabíjania je na LCD displeji Neata napísané "Upratovací režim pozastavený". Keď je opäť plne nabitý, vráti sa do miesta, kde naposledy skončil a bude pokračovať v upratovaní. Ak sa batérie opäť pri vysávaní vybije, budú sa kroky opakovať až do vysatia celého priestoru. Neato si pamätá všetky mapy miestností, čo vysával. je dosť inteligentný, aby si pamätal, ktorý priestor zostáva povysávať, aj keď je v režime "Upratovanie pozastavený".

 • Čo keď sa počas vysávania robota niečo v miestnosti zmení? Napr. posunie sa stoličky alebo v nej chodí človek?

  Neato sa dokáže zmenám v miestnosti prispôsobiť. Napríklad, keď počas vysávania do miestnosti vojde zviera alebo človek. Je však možné, že robotov navigačný systém bude ovplyvnený, ak sa v miestnosti premiestni nábytok alebo sa počas upratovacieho cyklu otvoria alebo zatvoria dvere.

 • Ako Neato dokuje na nabíjaciu základňu?

  Robot používa svoj navigačný systém pre dokovanie a automatické nabitie batérií. Vysávač nájde nabíjaciu základňu automaticky a príde k jej stredu, rovnou časťou vpred. Potom sa otočí k základni zaoblenou stranou a pomaly nacúva k nabíjacej základni, až s ňou získa nabíjací kontakt.

 • Ako Neato automaticky nabíja batérie?

  Neato roboti majú zabudovaný laserový navádzací systém, ktorý im umožňuje vysávať veľké plochy a automaticky sa dobíjať. Ak Neato v priebehu vysávania základňu objaví, tak sa na ňu vráti po skončení upratovania, alebo pri potrebe dobitia batérií. Ak Neato začal vysávať mimo základňu a v priebehu vysávania základňu neobjaví, tak sa vráti na miesto, kde upratovací cyklus pôvodne začal. Neato batériu dobíja až dvakrát počas upratovacieho cyklu a až trikrát počas cyklu vysáva.

 • Čo robiť v prípade, že Neatu dôjdu batérie počas upratovacieho cyklu?

  Ak Neatu pri vysávaní miestnosti dôjdu batérie, automaticky sa vráti na svoju nabíjaciu základňu pre dobitie batérií na takú dobu, kým bude opäť schopný vysávať. V prípade potreby sa Neato vráti k dokončeniu upratovania od miesta, kde naposledy prestal. Robot sa uistí, aby dosiahol určité prekrytie pri vysávaní pri mieste, kde prestal, aby zabezpečil pokrytie celej plochy. Neato batéria dobíja až dvakrát počas upratovacieho cyklu a až trikrát počas cyklu vysáva.

 • Aká je odporúčaná doba nabíjania?

  Robot sa do plna nabíja 2 - 3 hodiny. Až je batéria plne nabitá, na Neate sa rozsvieti zelené neprerušované kontrolné svetlo. Existujú rôzne faktory, ktoré ovplyvňujú dobu nabíjania batérií:

  • Ako veľmi sú batérie vybité pred začiatkom nabíjania. Ak sú takmer vybité, tak sa doba nabíjania priblíži k 3 hodinám. Ak sú batérie vybité len čiastočne, ak bude dosiahnutie plnej kapacity trvať kratšiu dobu.

  • Teplota v miestnosti, kde se nabíja. Váš robot sa rychlejšie nabije na tvrdom povrchu, v chladnej a suchej miestnosti. Počas horúceho dňa a na koberci sa dá predpokladať, že nabíjanie bude trvať dlhšie.

  Pred prvým použitím Neata odporúčame batérie nabíjať cez noc. Následne odporúčame nechať Neato vysávať 5 kompletných cyklov od plného nabitia batérií až do úplného vybitia batérií. Takto dosiahnete najväčšieho výkonu kapacity vašich batérií.

 • Ako dlho batéria vydrží?

  Bežná prevádzková doba Neata je 40 až 60 minút v závislosti od typu podlahy. Tvrdé podlahy vydrží robot vysávať o niečo dlhšie ako koberce.

 • Ako môžem získať čo najviac zo svojich batérií?

  Neato batérie môžete znovu kalibrovať s cieľom zvýšiť ich kapacitu a predĺžiť dobu vysávania medzi nabíjaním. Prekalibrovanie batérií odporúčame zvážiť v týchto prípadoch:
  • Neato robot je nový
  • Batérie sú nové
  • Aktualizovaný software
  • Váš upratovací priestor je rozšírený

  Pre novú kalibráciu batérií postupujte podľa týchto pokynov:
  1. Vypnite všetky nastavené časové plány upratovania
  2. Obnovte batérie tak, že pôjdete do MENU-> POMOC (SUPPORT)-> nová batéria (new battery).
  3. Umiestnite robota Neato na jeho nabíjaciu základňu cez noc, pre zaistenie plného nabitia.
  4. Zapnite robota a nechajte ho vysávať do doby, kým dokončí vysávanie maximálnej plochy, ktorú budete kedy vysávať (napr. celý dom), alebo kým robot na LCD displeji zobrazí hlásenie "Batéria vybitá" (Battery Low) a treba ju dobiť.
  5. Umiestnite robota na jeho nabíjaciu základňu pre plné nabitie do doby, až bude zelené kontrolné svetlo neprerušovane svietiť.
  6. Robota zapnite ako na prvýkrát (bod 4) a nechajte ho vysávať až do úplného vybitia batérií.
  7. Postup od plného nabitia do úplného vybitia opakujte najlepšie 5x.
  8. Ak sa čas vysávania predĺžila na dlhšie ako 40 minút, boli batérie kalibrované.
  9. Ak sa čas vysávania nepredĺži ani po 5tich cykloch od plného nabitia do úplného vybitia, kontaktujte prosím Neato zákaznícku linku.

 • Mám 3 veľké otvorené vzájomne prepojené miestnosti. Do ktorej miestnosti je najvhodnejšie nabíjaciu základňu umiestniť?

  Nabíjaciu základňu vyskúšajte položiť na niekoľko rôznych miest a zistite, ktoré z nich Neato preferuje. Bez ohľadu na to, kde základňu umiestnite, Neato by mal byť schopný upratať celý priestor. Medzi rôznym umiestnením nabíjacej základne môžu byť nepatrné rozdiely v práci Neata, ale koncový výsledok bude vždy rovnaký. Perfektne upratané.

 • Čo keď Neato nemôže nájsť nabíjaciu základňu?

  Ak upratovací cyklus robota spustíte z jeho nabíjacej základne alebo ak robot základňu rozpozná počas vysávania, tak sa na základňu automaticky vráti na nabitie batérií alebo keď dokončí cyklus upratovania. Ak nebude môcť nabíjaciu základňu nájsť, vráti sa na miesto, kde upratovací cyklus začal.
  Viac informácií o tom , kde najlepšie umiestniť nabíjaciu základňu nájdete v Často kladených otázkach v odseku "Začíname používať Neato".

 • Čo keď sa vysávač náhodou prestane dotýkať nabíjacej základne?

  Vysávač má automatickú funkciu, ktorá pri strate kontaktu s nabíjacou základňou zaručí, že sa vysávač s nabíjacou základňou opäť spojí. Ak sa vysávač dostane do väčšej vzdialenosti od nabíjacej základne tak predpokladá, že bude použitý pre upratovací cyklus a k nabíjacej základni sa nebude snažiť vrátiť.

 • Môj robot niekedy nedokuje do svojej nabíjacej základne. Čo mám robiť?

  Ak upratovací cyklus robota spustíte z jeho nabíjacej základne alebo ak robot základňu rozpozná počas vysávania, tak sa na základňu automaticky vráti na nabitie batérií, alebo keď dokončí cyklus upratovania. Ak nebude môcť nabíjaciu základňu nájsť, vráti sa na miesto, kde upratovací cyklus začal.

  Keď spustíte upratovací cyklus robota z jeho nabíjacej základne, uistite sa, že základňa stojí rovno na podlahe a je okolo nej dostatok miesta (1m na každú stranu). Umiestnite základňu na otvorené a viditeľné miesto, kde ju robot "uvidí". Hustý koberec alebo priame slnečné svetlo môžu zapríčiniť sťažené podmienky pre kontakt robota so základňou.

  Nabíjaciu základňu skúste umiestniť na niekoľko rôznych miest. Ak problémy pretrvávajú, kontaktujte prosím Neato zákaznícku linku.

 • Niekedy sa robot snaží na nabíjaciu základňu natlačiť. Prečo?

  Občas Neatu zlyhá nabíjací kontakt so základňou a zmätene sa pred ňou posúva. Vezmite suchú handričku a očistite nabíjacie kontakty na zaoblenej strane robota a taktiež očistite kontakty na nabíjacej základni. Uistite sa, že základňa nie je naklonená, pretože Neato sa musí základni dotýkať oboma jeho kontaktami. Pre uistenie vyriešenia problému, nechajte Neata miestnosť upratať a skontrolujte, že sa na konci cyklu vráti na základňu dobiť.

 • Vadí mi, keď Neatov LCD display počas nabíjania v miestnosti svieti. Môžem ho vypnúť?

  Áno, stlačte a podržte tlačidlo START na 2 až 3 sekundy. Svetlo zhasne. Kontrolné svetlo môžete tiež vypnúť pomocou tlačidla Menu a šípok. Vyberte Podpora (Support) / Nastavenie LED (Set LEDs off).

 • Ako na Neate nastavím čas?

  Čas na vysavači nastavíte pomocou LCD displeja:
  1. Stlačte tlačidlo umiestnené pod displejom a zvoľte MENU
  2. Zvolte NASTAV ČAS (SET CLOCK)
  3. Pomocou šípok hore a dole a podľa inštrukcií na LCD displeji nastavte deň a čas

 • Ako na Neate nastavím časový plán upratovania?

  Na Neate môžete nastaviť časový plán upratovania na sedem dní v týždni. Postupujte podľa nasledujúcich krokov za jednoduchého použitia LCD displeja:
  1. Stlačte tlačidlo pod LCD displejom, vyberte MENU
  2. Zvolte ČASOVÝ PLÁN (SCHEDULE)
  3. Zvolte NASTAVENIE (SET OR CHANGE)
  4. Podľa pokynov na displeji nastavte nový deň alebo zmeňte čas existujúceho časového plánu upratovania

 • Môj robot nevysáva v nadstavenom čase plánovaného upratovania. Čo mám robiť?

  Uistite sa, že váš robot je plne nabitý. Skontrolujte čas robota. Ak čas zobrazuje 00:00, nastavte ho podľa pokynov na displeji.

 • Neatov čas ukazuje 00:00. Čo sa stalo?

  Ak má robot extrémne nízky stav batérie, dostane sa do stavu zastaveného chodu a čas sa prednastaví na 00:00. Pre opätovné nastavenie času na LCD displeji použite funkciu NASTAV ČAS (SET CLOCK). Vami nastavený časový plán upratovania by mal byť stále k dispozícii.

 • Ako môžem nastavený časový plán upratovania vymazať?

  Pre zmenu už existujúceho časového plánu upratovania použite LCD displej a postup podľa nasledujúcich krokov:
  1. Stlačte tlačidlo pod LCD displejom, vyberte MENU
  2. Zvolte ČASOVÝ PLÁN (SCHEDULE)
  3. Zvolte ODSTRÁŇ DEŇ (REMOVE DAY)
  4. Podľa pokynov na displeji odstráňte požadovaný deň z časového plánu upratovania

 • Ako s Neatom v upratovaní dosiahnuť najlepší výsledok.

  Neato Vám bude najlepšie slúžiť, ak ho budete pravidelne udržiavať. Tu je niekoľko rád:
  1. Vyprázdnite zásobník prachu a oprášte filter po každom vysávaní. Tiež sa uistite, že vzduchové kanály v oblasti zásobníku prachu sú bez nečistôt.
  2. Čistite kefu a ložiská kefy po každom použití.
  3. Uistite sa, že nič neblokuje robotov laser v jeho výhľade.
  4. Pravidelne utierajte prach zo senzorov proti pádu a zo senzora stien.
  5. Filter vyčistite po každom použití a nahraďte ho každé dva až tri mesiace.
  6. Neumývajte robota prúdom vody. Ak je Neato špinavý, použite čistú mäkkú handričku a povrch robota utrite.

 • Ako vyprázdniť Neatov zásobník prachu?

  Zásobník prachu je jednoducho prístupný. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:
  1. Vytiahnite zásobník prachu umiestnený v hornej časti vysávača.
  2. Vytiahnite filter zo zásobníka prachu.
  3. Vysypte zásobník do koša na odpadky.
  4. Vložte filter späť a celý zásobník zasuňte späť do hornej časti vysávača.

  Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, odporúčame zásobník prachu vyprázdniť po každom cykle upratovania.

 • Ako veľký je zásobník na prach?

  Zásobník prachu Neata XV má objem 0,66 litrov oproti 0,4 litrov u väčšiny ostatných robotických vysávačov. Pre dosiahnutie optimálneho výkonu vášho Neata vysávača odporúčame často vyprázdňovať zásobník prachu a tiež často čistiť kefu.

 • Ako vymeniť batérie?

  Novú sadu NiMH batérií môžete kúpiť  TU. Ak chcete batérie vymeniť, postupujte nasledovne:
  1. Otočte vysavač hore nohami.
  2. Odskrutkujte skrutky dvoch obdĺžnikových krytov na spodnej strane robota nachádzajúcich sa vedľa koliesok.
  3. Odpojte konektory batérií a vyberte ich z robota.
  4. Vložte nové baterie a uistite sa, že sú dobre napasované.
  5. Pripojte konektor baterií ku konektorom robota.
  6. Priskrutkujte obdĺžnikové kryty späť.
  7. Dajte robota nabíjať na nabíjaciu stanicu do doby, až sa rozsvieti zelené kontrolné svetlo.

  Po výmene batérií je nutné, batérie robota znovu kalibrovať! Ako batérie kalibrovať nájdete v Častokladených otázkach v odseku "Batérie a nabíjacia základňa".

 • Ako mám vymenit filter robota?

  Filter vášho robota vymieňajte často, asi raz za tri mesiace, alebo tak, aby váš robot optimálne vysával. Náhradné filtre si môžete kúpiť TU. Ak chcete vymeniť filter, postupujte nasledovne:
  1. Vyberte zásobník prachu.
  2. Vyberte filter zo zásobníka prachu a nečistoty vysypte do koša.
  3. Vložte nový filter do zásobníka prachu.
  4. Zásobník prachu vložte spät do otvoru na hornej strane robota.

 • Môžem filter umyť vodou?

  Áno, filter môžete umyť tečúcou vlažnou vodou. Avšak, stratí svoje elektrostatické vlastnosti, ktoré pomáhajú zachytávať prachové častice. Filter funguje podobne, ako napr magnet, priťahuje kovové častice. Filter môžete čistiť tiež za pomoci ručného vysávača alebo lepivého valčeka na textil.

 • Ako sa čistia senzory proti pádu?

  Senzory proti pádu zo schodov či rímsy slúžia k tomu, aby sa robot týmto oblastiam vyhol. Ak potrebujete senzory proti pádu vyčistiť, postupujte nasledovne:
  1. Otočte vysávač hore nohami.
  2. Vložte vatový tampón do okienka senzora proti pádu.
  3. Zľahka očistite povrch senzora tampónom. Prach zo senzorov môžete tiež vyfúkať, pomocou spreja so stlačeným vzduchom.

 • Aký je rozdiel medzi stierkou a čepeľou kefy?

  Stierka  - pri vysávaní tvrdých podláh pomáha stierka ako tesnenie pre zvýšenie tlaku sania. Kefa s čepeľami tak dôkladne pozbiera všetok prach a špinu.

  Čepele kefy – čepele s pomocou tlaku sania pozbierajú prach a špinu a odvedú ich do zásobníka na prach. Čepele majú zárezy, medzi ktorými sú dlhšie.

 • Ako mám čistiť kefu robota?

  Pre dosiahnutie najlepších výsledkov vysávanie, odporúčame kefu čistiť často. Neato vytvára tak silný podtlak, že väčšina vlasov a iných nečistôt skončí v zásobníku prachu. Avšak ak je na kefe nahromadená nečistota alebo vlasy, stačí ich rukou odstrániť a hodiť do odpadkového koša. Ak potrebujete kefu z robota vytiahnuť, postupujte nasledovne:
  1. Otočte vysavač hore nohami.
  2. Stlačte dve poistky na kryte kefy a kryt odoberte.
  3. Jemne kartáč vysuňte.
  4. Odstráňte nečistoty z kefy. Utrite čepele a jadro kefy mierne vlhkou handričkou, aby ste odstránili prach.
  5. Znovu vložte kefu do vysávača. Dajte dobrý pozor, aby ste dobre vložili ozubenie na konci kefy do remeňa poháňajúci kefu.
  6. Nasaďte naspäť kryt kefy a poistky zacvaknite.

 • Niekedy môj robot vydáva škrípajuce zvuky. Čo to znamená?

  Príčinou škrípajúcích zvukov môžu byť namotané vlasy okolo ložiska kefy. Na obrázku nižšie nájdete pokyny na ich odstránenie.

  Čistiaci postup:
  1. Pevne uchopte valec kefy
  2. Zatiahnite silno za ozubené koliesko kefy
  3. Odstráňte vlasy z hriadeľa kefy
  4. Ozubené koliesko nasaďte späť otáčavými pohybmi, až sa zarovná s valcom kefy
  5. Na hriadeľ nasuňte vložku a viečko a skontrolujte, či sa kefa voľne točí

 • Prečo sa môj robot niekedy sám vypne alebo zapne?

  Skontrolujte, či pod zásobníkom prachu nie je špina. Tá môže zásobníku prachu brániť v jeho úplnom zasunutí čo spôsobuje, že sa robot pri upratovaní zastaví. Tento bezpečnostný prvok vysávač zastaví, keď senzor rozpozná, že zásobník prachu nie je správne alebo vôbec vložený. Vibrácie počas vysávania môžu spôsobiť, že sa zásobník prachu uvoľní, senzor zopne a vysávač zastaví. Neato bude pokračovať vo vysávaní, akonáhle zistí, že zásobník prachu bol opäť správne vložený.

 • Môj robot skáče alebo vibruje pri jazde cez tvrdú podlahu. Čo to znamená?

  Môže to znamenať, že gumová stierka kefy je opotrebovaná. Náhradný diel môžete zakúpiť u niektorého z  autorizovaných predajcov alebo TU.

 • Ako môžem aktualizovať software robota?

  Aktualizácia software je jednoduchá. Všetky informácie o aktualizáciách nájdete na tejto stránke.

  Po aktualizácii softvéru je nutné, znovu kalibrovať batérie robota! Ako batérie prekalibrovať nájdete v Častokladených otázkach v odseku "Batérie a nabíjacia základňa".

 • "Moje videnie je blokované" (My vision was blocked)

  Uistite sa, že nič neblokuje Neatov laser. Skontrolujte, či ste odstránili ochranný plastový kryt z LCD displeja. Potom stlačte tlačidlo SELECT pre resetovanie a reštartovanie robota. Ak sa robot úspešne opäť spustí, bude pokračovať v čistení. Ak sa chybové hlásenie opakuje, tak pomocou menu vyberte VYPNÚŤ. Po vypnutí počkajte 10 sekúnd a potom spustite cyklus vysávania znova, stlačením tlačidla START. Ak chybové hlásenie pretrváva, obráťte sa na Neato  zákaznícku linku.

 • "Prosím uvoľnite cestu" (Please clear my path)

  Táto chybová hláška sa môže zobraziť, keď nejaký objekt blokuje cestu robota alebo sa zmenilo prostredie (náhle posunutý nábytok) po tom, čo mal robot miestnosť zmapovanú.
  Ďalšou príčinou tejto správy je zdvihnutie robota počas upratovacieho cyklu (aj keď je v režime pauzy) a jeho presunutie do inej miestnosti alebo aspoň o viac ako 60cm od miesta, kde sa nachádzal. Ak tak urobíte, robot sa "stratí" a nemôže sa zorientovať v jeho upratovacej mape. V tomto prípade musíte reštartovať cyklus čistenia a nechať robota pracovať, kým nedokončí čistenie. Ak chcete robota presunúť do inej miestnosti, je potrebné najprv zrušiť existujúci cyklus čistenia voľbou ZASTAV UPRATOVANIE (STOP CLEANING). Potom Neata presuňte a stlačte tlačidlo START.

  Ostatné príčiny, ktoré môžu spôsobiť chybnú hlášku "Prosím uvoľnite cestu" (Please clear my path) sú:
  • Robot potrebuje nabiť. Zkontrolujte, či sú baterie nabité.
  • Robot sa nakloní pri nabehnutí na vysoký prah, káble alebo iný predmet a tak môže byť dezorientovaný. Zvyčajne sa z toho dostane sám. Ak nie, pomôžte mu a stlačte oválne tlačidlo OK pod LCD displejom. Robot by mal pokračovať v upratovaní.
  • Robot sa zamotá do káblov. Ak máte vo vašej domácnosti veľa káblov, robot sa do nich môže zamotať, čo spôsobí prešmykovanie jeho koliesok. Robot vie, že sa nepohybuje, ako by mal, a preto sa zastaví. Ak priestor dovolí, presuňte robota na iné miesto, ale maximálne 60 cm od miesta kde sa zastavil. Stlačte oválne tlačidlo OK pod LCD displejom. Robot by mal pokračovať v upratovaní.
  • Prevysnutý materiál. Pokiaľ je robot pod posteľou alebo pod nábytkom, môže tam byť napr zhora previsnutý matrac, ktorý zakryje Neatovo laserové oko. Niektorí zákazníci to riešia umiestnením krabice pod prevesené miesto.
  • Otvorené priestory. Ak je Neato umiestnený do široko otvoreného priestoru s málo nábytkom, môže byť dezorientovaný. Odporúčame robota vziať do uzavretej miestnosti s nábytkom a stlačiť tlačidlo START, aby ste sa uistili, že robot vysáva. Ak áno, v otvorenej miestnosti bude potreba okolo robota umiestniť nejaký nábytok, ktorý Neatu pomôže sa v priestore zorientovať.

 • "Čištenie pozastavené behom nabíjania" (Cleaning Suspended While Charging)

  Táto správa znamená, že je robot v pozastavenom režime počas upratovania. Toto nie je chyba! Robot upratal plochu, ktorú zvládne na jedno nabitie batérie a dostal sa do fázy, kedy batériu potrebuje dobiť. Robot vie, že sa potrebuje dostať späť na svoju nabíjaciu základňu. Počas tejto fázy, si robot pamätá mapu upratovania, a keď bude mať opäť dostatok energie, vráti sa na miesto, kde upratovanie prerušil. Počas upratovania môže dobitie prebehnúť aj viackrát.

 • "Som vypnutý. Prosím zapni ma znova" (I Powered Off. Please Start Me Again)

  Robot nebol schopný upratovanie dokončiť. Zastavte cyklus upratovania. Pre začatie nového upratovacieho cyklu robota znovu zapnite stlačením tlačidla START.

 • "Zaseknutá kefa" (My Brush is Stuck)

  1. Otočte vysávač hore nohami.
  2. Stlačte dve poistky na kryte kefy a kryt odoberte.
  3. Jemne kefu vysuňte a nečistoty odstráňte.
  4. Utrite čepele a jadro kefy mierne vlhkou handričkou, aby ste odstránili prach.
  5. Znovu vložte kefu do vysávača. Dajte dobrý pozor, aby ste dobre vložili ozubenie na konci kefy do remeňa poháňajúceho kefu.
  6. Nasaďte naspäť kryt kefy a poistky zacvaknite.

  Ak máte stále problémy , obráťte sa na Neato  zákaznícku linku.

 • "Pokúšam sa obnoviť polohu" (Trying to Recover My Location)

  Robot sa pokúsi obnoviť svoju polohu a pokračovať vo vysávaní. Ak tomu tak nie je, vyskúšajte robota v uzavretej miestnosti, aby ste sa uistili, že miestnosť vysaje a vráti sa na nabíjaciu základňu. Ak áno tak viete, že jeho navigačný systém funguje správne. Môžete tiež robota pri vysávaní pozorovať, či sa v niektorých miestach (prah, káble, atď.) robot príliš nakláňa alebo jeho kolieska veľa preklzujú. Ak áno, bude potrebné robota od vstupu do týchto miest ochrániť Hraničnou páskou, aby v jednom mieste neuviazol príliš dlho.

 • "Prosím vysypte zásobník prachu" (Please Empty My Dirt Bin)

  Robot neat vám povie, aby ste vysypali jeho zásobník prachu. Hláška sa objaví preto, že robot už dlhšiu dobu vysával. Zásobník na prach vytiahnite, špinu vysypte a zásobník znovu zasuňte do vysávača.

  Ak hláška pretrváva, vymažte ju stlačením a podržaním tlačidla ŠTART po dobu 3 sekúnd. To uvedie robota do režimu spánku. Robota znovu zapnite stlačením tlačidla Štart. Hlášku môžete tiež zrušiť znova uvoľnením a vložením zásobníka prachu.

 • "Zablokované pravé / ľavé koleso" (My Right/Left Wheel is Stuck)

  Nečistoty ako sú vlasy alebo chlpy domácich zvierat môžu uviaznuť v kolesách robota. Rukou koleso roztočte a uistite sa, že sa voľne pohybuje. Odstráňte všetky nečistoty, ktoré môžu otáčaniu brániť. Uistite sa, že robot je plne nabitý, pretože nízky stav batérií môže ovplyvniť motor kolesa. Ak chybová hláška pretrváva, obráťte sa na Neato  zákaznícku linku.

 • "Zablokovaný Ventilátor" (My Fan is Stuck)

  Odstráňte nečistoty zo zásobníka prachu a vyčistite všetky nečistoty z celého ventilátora. Uistite sa, že robot je plne nabitý, pretože nízky stav batérií môže ovplyvniť schopnosť robota vyčistiť nečistoty z ventilátora. Ak chybová hláška pretrváva, obráťte sa na Neato zákaznícku linku.

 • "Problém s Batériou" (Battery Issue) - 0002, 0003, 0004, atď.


  Chyby 0002, 0008 a 0009
  batérie vášho robota nie sú správne pripojené. Pre správne zapojenie batérií postupujte podľa Sprievodcu rýchlym štartom. Ak chybová hláška pretrváva aj po správnom pripojení batérií, obráťte sa na Neato zákaznícku linku.

  Chyby 0003 a 0004
  znamenajú, že váš robot bol príliš dlho bez nabíjacej základne a batérie sú takmer vybité, bez prúdu alebo napätia. Batérie Neato znova nabite doplna, aby sa obnovili. Ak chybová hláška pretrváva, obráťte sa na Neato zákaznícku linku.

  Chyba 0007
  znamená, že váš robot je podchladený. Bol vystavený teplotám pod bodom mrazu. Presuňte Neato do teplejšieho prostredia. Ak chybová hláška pretrváva aj po ohriatí robota, obráťte sa na Neato zákaznícku linku.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace